Blog
Czy hale z płyt wielowarstwowych wymagają dodatkowej izolacji?
Hale przemysłowe wykonane z płyt wielowarstwowych są coraz częściej wykorzystywane w Polsce ze względu na ich funkcjonalność, estetykę i szybkość montażu. W związku z tym wiele osób zadaje sobie pytanie, czy tego typu konstrukcje wymagają dodatkowej izolacji termicznej, czy akustycznej.
6 powodów, dla których warto zdecydować się na budowę hali produkcyjnej z płyt warstwowych
Budowa hali produkcyjnej to ważna decyzja dla każdego przedsiębiorcy. Wybór odpowiednich materiałów i technologii jest kluczowy dla funkcjonowania obiektu. Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na budowę hali z płyt warstwowych, które oferują szereg zalet. W tym artykule przedstawimy sześć powodów, dla których warto zdecydować się na tę innowacyjną technologię.
Jakie rozwiązania zastosować przy budowie całorocznej hali przemysłowej?
W przypadku większości branż przemysłowych działalność produkcyjna i magazynowa wymaga korzystania z obiektów o dużej przestrzeni użytkowej oraz sporej kubaturze. Rozwiązaniem wybieranym przez firmy z tego sektora muszą więc być technologie pozwalające na uzyskanie dużego budynku, którego wnętrze da się łatwo zaadaptować do konkretnych potrzeb, a więc m.in. wykonania posadzki o potrzebnej wytrzymałości, montażu instalacji wentylacyjnych, klimatyzacyjnych bądź odpylających, a także montażu właściwie dobranego oświetlenia czy systemu ppoż. Opcjami, które wchodzą w takich sytuacjach w grę, są hale stalowe lub żelbetowe. Przekonajmy się, jakie są ich mocne i słabe strony.
Jak zaprojektować nowoczesną chłodnię?
Przechowywanie wielu towarów wymaga utrzymywania znacznie obniżonej temperatury. Będzie ona konieczna m.in. przy magazynowaniu wyrobów żywnościowych, które w przeciwnym razie uległyby szybkiemu zepsuciu. W grę wchodzą tu zarówno takie produkty jak przetworzone mięso w postaci wędlin, owoce i warzywa, a także świeże mięso, ryby, owoce morza czy mleko i jego przetwory – od serów po masło i jogurty. Okaże się ona niezbędna w przypadku części chemikaliów, leków i parafarmaceutyków oraz komponentów do ich produkcji, a także substancji używanych przy wytwarzaniu kosmetyków. Rozwiązaniem, które pozwala na szybką budowę efektywnej chłodni, jest wzniesienie hali z płyty warstwowej. Przekonajmy się, co przemawia za tą technologią i dlaczego stosować płyty warstwowe.
Hala murowana czy stalowa? Które rozwiązanie jest lepsze?
Budynki o większej powierzchni użytkowej i kubaturze, które są niezbędne m.in. przy prowadzeniu działalności przemysłowej, magazynowej oraz spedycyjnej, a także handlowej mogą być wznoszone jako hale stalowe lub murowane. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety, a w zależności od uwarunkowań wynikających ze sposobu korzystania z przestrzeni w konkretnym przypadku. Wybierając jedną z opcji, trzeba więc brać pod uwagę to, czy ich cechy pasują do potrzeb przedsiębiorstwa. Przyjrzymy się temu nieco bliżej.
Jak zbudować garaż wolnostojący?
Obiekty potrzebne przy prowadzeniu działalności produkcyjnej, magazynowej lub handlowej powinny cechować się dużą powierzchnią użytkową, niskimi kosztami eksploatacji oraz możliwością wybudowania w stosunkowo krótkim czasie. Ze względu na takie priorytety wśród firm zajmujących się realizacją budynków przemysłowych największe zainteresowanie odnotowują producenci konstrukcji stalowych, którzy projektują i stawiają hale o różnej powierzchni, wznoszone w tej technologii. Jest ona na tyle uniwersalna, że stała się popularna także w przypadku podmiotów zajmujących się organizowaniem wszelkiego rodzaju eventów, targów i wystaw, a także działalnością sportowo-rekreacyjną i rolniczą. Coraz częściej po takie rozwiązania sięgają też inwestorzy prywatni, potrzebujących mniejszych, lecz przystępnych cenowo i szybko powstających budynków gospodarczych lub użytkowych. Przyjrzyjmy się temu bliżej.
Jakie standardy powinna spełniać stal wykorzystywana do budowy hal produkcyjnych?
Stal konstrukcyjna to rodzaj stali stosowany do produkcji konstrukcji stalowych, takich jak hale produkcyjne, magazyny czy budynki przemysłowe. Ze względu na swoje właściwości mechaniczne oraz odporność, stal stosowana w tym celu musi spełniać określone standardy, które zapewniają trwałość i bezpieczeństwo eksploatacji budynku.
Wiata ze stali jako alternatywa dla garażu
Wiaty stalowe stają się coraz bardziej popularne jako alternatywa dla tradycyjnych garaży. Oferują one szereg zalet w stosunku do garaży, co czyni je doskonałym wyborem dla osób poszukujących praktycznego i niedrogiego rozwiązania.