Jak zbudować garaż wolnostojący?
Obiekty potrzebne przy prowadzeniu działalności produkcyjnej, magazynowej lub handlowej powinny cechować się dużą powierzchnią użytkową, niskimi kosztami eksploatacji oraz możliwością wybudowania w stosunkowo krótkim czasie. Ze względu na takie priorytety wśród firm zajmujących się realizacją budynków przemysłowych największe zainteresowanie odnotowują producenci konstrukcji stalowych, którzy projektują i stawiają hale o różnej powierzchni, wznoszone w tej technologii. Jest ona na tyle uniwersalna, że stała się popularna także w przypadku podmiotów zajmujących się organizowaniem wszelkiego rodzaju eventów, targów i wystaw, a także działalnością sportowo-rekreacyjną i rolniczą. Coraz częściej po takie rozwiązania sięgają też inwestorzy prywatni, potrzebujących mniejszych, lecz przystępnych cenowo i szybko powstających budynków gospodarczych lub użytkowych. Przyjrzyjmy się temu bliżej.
Co wyróżnia budynki o konstrukcji stalowej?
W budynkach o konstrukcji stalowej do przenoszenia obciążeń związanych z masą obiektu wykorzystuje się słupy ustawiane na stopach fundamentowych, które podtrzymują zarówno strukturę dachu, jak i jego pokrycie, a także poszycie ścian oraz wiele elementów wyposażenia od przeszkleń po montowane w obiekcie systemy wentylacyjne lub grzewcze. Poza kształtownikami lub kratownicami w obiektach tego rodzaju korzysta się powszechnie z płyty warstwowej, gdy wnętrze ma być ogrzewane lub blachy trapezowej, jeżeli nie będzie to konieczne. Posadzkę wykonuje się na gruncie, stosując wylewkę betonową umieszczoną na podbudowie z kruszywa oraz warstwie poślizgowej i hydroizolacyjnej.
Czy hala stalowa sprawdzi się przy garażowaniu pojazdów?
Hale stalowe będą sprawdzały się w różnych zastosowaniach, w tym jako pomieszczenia do garażowana pojazdów. Mogą służyć zarówno jako warsztaty do ich obsługi, jak i jedynie dawać schronienie przed warunkami pogodowymi. Nadają się również do wykorzystania przez użytkowników indywidualnych dysponujących większą flotą samochodów czy maszyn samobieżnych np. ciągników rolniczych bądź sprzętu budowlanego. Będą więc idealną alternatywą dla murowanych garaży wolnostojących.