Czy hale stalowe dobrze trzymają ciepło?
W hali stalowej, w której znajdują się pomieszczenia pracy stałej, powinna być zapewniona temperatura na poziomie 18 stopni Celsjusza. Jeśli wykonywane prace mają charakter czasowy, to wymagana jest temperatura 14 stopni Celsjusza. Wielu inwestorów przed podjęciem decyzji o budowie hali stalowej zastanawia się, czy budynek będzie dobrze trzymał ciepło. W końcu straty ciepła generują większe zapotrzebowanie na energię, czyli wyższe koszty eksploatacyjne.
Przy budowie hali stalowej stosowane są materiały izolacyjne najwyższej jakości, które gwarantują doskonały komfort termiczny i stabilne temperatury wewnątrz. Przed niekontrolowaną utratą ciepła idealnie chronią płyty warstwowe, z których powstają przegrody w hali stalowej. Właściwości izolacyjne gwarantuje rdzeń z pianki poliuretanowej o odpowiedniej grubości. Technika montażu płyt warstwowych na pióro-wpust zapewnia szczelność i doskonałe spasowanie poszczególnych elementów.
Dlaczego warto zdecydować się na budowę hali stalowej?
Hala z płyt warstwowych jest tańsza od hali murowanej i powstaje w zdecydowanie krótszym czasie. Lekka konstrukcja eliminuje konieczność stawiania wielu podpór budowlanych, dzięki czemu hala stalowa ma większą kubaturę w porównaniu do hali murowanej o tym samym metrażu. Halę można stawiać o każdej porze roku a budynek może zostać dostosowany do różnych profili działalności produkcyjnej, usługowej lub magazynowej.
Co ważne, halę modułową można w łatwy i szybki sposób rozbudować, jeśli tylko zajdzie taka konieczność. Budowa hali ocieplanej jest droższa niż nieocieplonej, ale podobnie jest w przypadku budynków murowanych. Na ociepleniu nie warto oszczędzać – dzięki termoizolacji ograniczamy koszty eksploatacji i wywiązujemy się z obowiązku zapewniania odpowiednich warunków do pracy.